bahis siteleri

DRACI PARS ŠUMPERK

1945-1967

Bezprostředně po osvobození Československa založili příznivci ledního hokeje při TJ Železničář Šumperk hokejový oddíl. První kroky oddílu řídili činovníci Lachman, Sedlák, Zdeněk Šubrt za pomoci mnoha dalších obětavců. Základ družstva tvořili studenti průmyslové školy železniční a několik nadšenců, kteří kouzlu tohoto sportu podlehli již ve svých bývalých domovech. Na ledě se objevili první hráči: Nepožitek, Pokorný, Grüber, Slavík, Hruban, dr. Mangl, z mladších Novák, Zd. Holouš, Molínek, Dezort, Pospíšil, Sochůrek, Janeček, Rychlík, Láznička, Skoták, Kopta, Cimfl. Družstvo později doplnili vlastní odchovanci oddílu.

Již v roce 1948 dosahuje šumperský hokej jednoho z prvních vrcholů v historii. Do města si klub sezval mnohem silnější soupeře a s nimi uhrál i spoustu dobrých výsledků, například s pražskou Spartou prohrál 4:8 a s Prostějovem 2:4. Hokejová utkání se hrála na přírodním kluzišti, které neslo název "Střelnice" a kam si našlo cestu i 2000 diváků. O led se v té době staral odborník pan Balcar, jenž ve svém oboru patřil mezi nejuznávanější ledmistry v zemi.


Šumperk se ale radoval z úspěchů jen pět let. V roce 1953 dochází k reorganizaci a Šumperk se tak může "pochlubit" hned dvojicí hokejových klubů - TJ Baník Šumperk a TJ Lokomotiva Šumperk. Rivalita ve městě v následujícím období rostla neúměrně se snahou konstruktivně vést klub a tak se stalo, že v roce 1957 přišlo město o hokej. Po několik let nebylo v Šumperku slyšet zvuk puku padajícího na led při úvodním bully a toto období zůstane navždy zapsáno černým písmem v kronice tohoto sportu ve městě. Byl to ovšem opět zájem veřejnosti o nejpopulárnější sport v širokém okolí, jenž donutil společně s růstem okresního města tělovýchovné jednotě zamyslet se, jak vrátit lední hokej do obce. Začíná se i proslýchat, že se chystá stavba zimního stadiónu, a tak se po dlouhém jednání v roce 1967 obnovuje činnost TJ Lokomotivy Šumperk. Vzhledem k faktu, že se muselo s budováním týmu začít zcela od začátku, se většina zájmu upírá na mládežnickou základnu.

1967-1975

Hokej se začíná hrát opět až od sezóny 1967/68 a výsledkem snahy hráčů i funkcionářů se stalo první místo v okresním přeboru a hned vzápětí se podařilo uspět i v kvalifikaci o postup do oblastního přeboru. V následující sezóně si šumperští hokejisté vedli opět výtečně a dokázali zvítězit v jedné ze skupin soutěže, což znamenalo postup do bojů o divizní soutěž. V tomto klání porazili šumperští již v nové kryté hale celek Kroměříže. Nutno vzpomenout na rok 1970, kdy byl získán pro oddíl jako trenér pan Ota Mrlík, jenž koučoval i prvoligový celek tehdejšího Gottwaldova. V této sezóně se taktéž začala v Šumperku hrát i divizní soutěž. Lokomotiva skončila na čtvrtém místě za celky MŽ Olomouc (vítěz divize) a duem Karviná "B" a VŽKG "B". Na našich hráčích již byla poznat nepoměrně lepší fyzická zdatnost a také lepší bruslařské schopnosti a rychlost. O rok později již Šumperk triumfoval a stanul tak tváří v tvář bojům ve II. lize. I zde se projevila kvalita klubu podpořená soustavnou přípravou v kryté hale - Šumperk postoupil během pouhých čtyř let z okresního přeboru do ligy. Až do této soutěže pomohli klubu hráči, kteří pobírali hokejové zkušenosti od svých mladých let právě v Šumperku, přičemž první krůčky na ledové ploše absolvovali na okolních rybnících v Postřelmově, Rudě či Bohdíkově.

V ročníku 1972/73 se Šumperk utkával v mistrovských utkáních s takovými týmy jako TJ Vítkovice, TJ Gottwaldov, Ingstav Brno, Dynamo Jihlava či Slezan Opava nebo Dukla Hodonín. I přes tragický úvod sezóny se nakonec podařilo hokejistům soutěž udržet, čemuž pomohli i diváci, kterých se na utkání scházelo přes 3000. Následně byla soutěž reorganizována a mužstvo bylo zařazeno do nově vzniklé II. NHL. Kádr tvořený většinou z domácích odchovanců, který byl doplněn několika posilami z brněnských klubů Ingstav a Zetor (největší hvězdou byl bývalý československý reprezentant Ivo Winkler), ve dvou následujících letech uhrál výsledky postačující na střed tabulky II. NHL skupiny C - v klubu se objevili další hvězdy - např. brankář Fous nebo další reprezentant, útočník Stanislav Prýl.

1975-1995

Jenže v následující sezóně klub neudržel nastolený rytmus a přišel sestup do nižší soutěže - moravské divize. Avšak stačil rok a klub byl zpět v lize. Do roku 1979 jsme se účastnili soutěže se střídavými úspěchy. Ve zmiňované sezóně dochází k další reorganizaci, kdy se klub ocitl v krajském přeboru. Ihned při premiéře jsme soutěž po dramatickém boji s AZ Havířov vyhráli a celý Šumperk se těšil na kvalifikaci o NHL. Po soubojích s Havlíčkovým Brodem, Prostějovem a Pískem se nakonec o postupujících rozhodovalo až u "zeleného stolu", a tak jsme zůstali odkázáni opět na boje v krajském přeboru. Zde nás přehrál v dalším roce TŽ Třinec a poté jsme jen přihlíželi úspěšným bojům o postup současného extraligového účastníka. V letech následujících sice vždy tým skončil nejhůře třetí, jenže ani jednou jsme se nedočkali bojů v kvalifikaci o ligu. Až v sezóně 1984-85 konečně klub přebor vyhrál, ale stejně jako před pár lety Třinec nám tentokrát vystavil stopku celek Baníku Hodonín. I v příštím roce jsme v kvalifikaci neuspěli. Ke dvěma předchozím přemožitelům se přidal celek Žďáru a nás čekala minimálně další rok v krajském přeboru. Marná snaha klubu o postup přinesla další neúspěch - tentokrát pro změnu přehrál náš celek tým Zbrojovky Vsetín, což byl paradoxně jejich první krok k obrovským úspěchům v poslední pětiletce dvacátého století. Šumperk se konečně dočkal v sezóně 1987/88, kdy "žlutomodří" konečně prolomili bránu kvalifikace a odnesla to Třebíč. Jenže několikaleté úsilí vyústilo jen v jedinou sezónu v druhé lize a nadešel tvrdý pád zpět do přeboru. Rok co rok nás poté předháněli v postupu týmy Frýdku-Místku, Krnova, Šternberka, Nového Jičína a Orlové.

Sezóna 1995/1996

Zlom v dění v klubu nastal v roce 1995 - jarní valná hromada a volba nového představenstva klubu dala Šumperku nový impuls. Nabídka HC Jaroměře na převod druholigové licence byla akceptována a tak město začalo žít hokejem. Při premiéře byl stanoven jako výkonnostní cíl nesestoupit, jenže HC Šumperk šokoval nejen domácí hokejovou veřejnost, ale i soupeře a dali o sobě poprvé vědět. Klub v soutěži plné kvalitních mužstev završil soutěž pátým místem odklopený ambiciózními celky, z nichž většinu nechal i za sebou.

Již příprava přinesla vlnu optimismu, Šumperk například naděloval doma s Uničovem (11-0), dokázala zvítězit v Uherském Hradišti (7-4) a získat i prvenství na přípravném turnaji ve Šternberku, kde sice prohrál s týmem z Rosic, ale ostatní soupeře přehrál. Závěr přípravy ale klub nezvládl, neuspěl v Kroměříži (1-5) a dokonce ani doma s Krnovem (0-3).

Sezóna ale vyšla na výbornou. V 16-ti členné soutěži tým obsadil zmiňované páté místo s poměrem skóre 120-86 a se 37 body na svém kontě. Daleko tak unikl bojům o záchranu a mohl se chystat na následující sezónu. Osu klubu tehdy vytvořili hráči, z nichž někteří se v Šumperku na několik let usadili - Jaroslav Miklenda v brance, skvělá obrana - Pavel Urban a nestor šumperského hokeje Miroslav Cáb, a hlavně excelentní útok, ve kterém se poprvé začal projevovat pozdější reprezentant Martin Jenáček. Šumperk tak měl sestaven výborný hráčský základ do příštích sezón.

Sezóna 1996/1997

Se snahou navázat tak na loňský úspěch vstoupili hokejisté, již pod novým názvem HC Papíroví Draci Šumperk, do nového ročníku. Tým zůstal v základu nezměněn - žlutomodrý dres i nadále oblékali Jenáček, Bařica či Kučera, změna se ale konala na postu brankáře. Klub opustili Nečas i Miklenda a nahradili je Michal Sedláček, Robert Plánička a Roman Vrňata. Kapitánem byl zvolen Aleš Koutný, který svůj tým dovedl k dalšímu velkému úspěchu.

I tentokrát klub odehrál přípravu bohatou na utkání, včetně turnaje ve Šternberku. Narozdíl od loňské sezóny si již dokázal poradit s Kroměříží - dokonce vysokou výhrou 10-2. Na zmiňovaném turnaji poté klub narazil i na ruský kvalitní tým Čeljabinsku a po boji prohrál 3-1. Zápas od zápasu ale šla forma vzhůru, následně klub remizoval s Rosicemi a v závěru mezinárodní akce přehrál Šternberk 3-2 a Kroměříž opět vysoko 8-2.

Na diváky poté čekala pravděpodobně nejkvalitnější druholigová sezóna v historii. A Šumperk v ní nehrál druhořadou roli. Po skvělých bojích v základní části, například nezapomenutelných duelech se Znojmem, kdy jsme venku dokonce dokázali zvítězit před vyprodaným stadiónem za fantastické atmosféry 2-1 (doma jsme poté prohráli 1-5 opět v neuvěřitelném nádherném zájmu tribun podpořeném téměř 500 diváky ze Znojma), skončil Šumperk třetí a postoupil do play-off! Hned v prvním kole jeho pouť ukončil tým z Chomutova. Po domácí výhře 3-1 jsme prohráli na zimním stadiónu soupeře 5-1 a byli vyřazeni. Přesto tento ročník byl jedním z nejúspěšnějším v historii našeho hokeje. V dalších bojích play-off prošlo Znojmo i Třebíč prvním kolem bez inkasované branky, drama se konalo v souboji Mladá Boleslav - Poruba, kde se v rozhodujícím duelu rozhodovalo až v nájezdech - slavila nakonec Mladá Boleslav. Jenže ve finále druhé ligy uspěl opět dvojblok Znojmo - Třebíč. V následné baráži o první ligu taktéž toto duo nezaváhalo. Znojmo porazilo Sokolov jasně 4-0 na zápasy a stejným poměrem nám nového soupeře do druhé ligy poslala Třebíč - přehrála Karvinou. Oba moravské celky v celém play-off neztratili jediný zápas!

Sezóna 1997/1998

Sezónu od sezóny Draci zlepšovali své výsledky a i ročník 1997/98 nevybočil z řady. Zemětřesení se konalo opět na postu brankáře, do Šumperku se vrátil Jarda Miklenda, s ním vytvořil brankářskou dvojici Pavel Kněžický. Obranu vyztužil Marek Lorenc, přišel i zkušený Václav Baďouček a k již obávaným útočníkům se připojili Pavel Kormunda a Jakub Šesták. K týmu přišel jako trenér Jindřich Setikovský a mohlo dojít opět k útoku na přední místa v soutěži. A stalo se!

Samotná základní část Drakům vyšla fantasticky. Celek doma ani jednou neprohrál, což bylo podpořeno skvělou hrou zvláště v závěrečných třetinách, kdy klub za celou sezónu před vlastním publikem neinkasoval. Pojem "vlastní publikum" ovšem také ztratilo na významu - za zápasy na soupeřových stadionech jezdilo pravidelně desítky fanoušků, kteří vytvářeli domácí atmosféru. Během základní části byl klub ještě doplněn posilami a zvláště Radek Klauda měl ke konci sezóny sehrát velmi důležitou roli. Po skvělých výkonech Šumperk suverénně vyhrál základní část a město se těšilo na play-off.

Na základě pavouka jsme v prvním kole narazili na třetí celek skupiny A soutěže - HC Děčín. Po vítězství 4-1 venku jsme doma remizovali 2-2. Ve finále nás čekala Mladá Boleslav, tým s ambicemi na postup, který přehrál v semifinále Frýdek-Místek 2-0 a 5-4. V prvním utkání venku jsme podlehli soupeři 1-2 a tak odveta slibovala dramatickou podívanou. A to zvláště když Draci stejným poměrem vyhráli utkání v normální hrací době. Následovalo prodloužení, které celý stadion "protrpěl" až do šesté minuty hry. To si dojel pro přihrávku Radek Klauda a trefil přesně. Šumperská euforie rostla a celé město se těšilo na baráž. Los ale určil Drakům těžšího z dvojice celků z první ligy. HC Prostějov bojoval o záchranu v první lize do posledních kol, přesto nakonec musel do baráže. Již v prvním utkání dal o sobě vědět Petr Šakarov, doslovně osudový muž šumperského hokeje.V odvetě ale Draci uspěli, v prodloužení rozhodli o svém vítězství a série se přesunula do Šumperku za stavu 1-1 na zápasy. Fantastické publikum zaplnilo halu již čtyři hodiny před utkáním, ale přesto nepomohlo k vítězství. Chléb se lámal ve čtvrtém utkání série. Draci si to o vítězství rozdali s Prostějovem až na nájezdy, ale štěstí se přiklonilo na stranu Prostějova a o osudu série bylo téměř rozhodnuto. Poslední krok za záchranou Hanáci uskutečnili před domácím publikem - přehráli Šumperk 6-3 a v sérii celkem 4-1.

Sezóna 1998/1999

Po letní přestávce se začalo proslýchat, že letos mají Draci poslední šanci na postup, jinak sponzoři dají ruce pryč od hokeje. Tomu odpovídalo i sestavení kádru. Konala se opět změna na postu brankáře - k týmu došel Marek Mastič, gólman, jenž se stal jedničkou týmu a hvězdou ligy. Do obrany přišel Karel Tureček a Michal Vašíček, do útoku Petr Šakarov, Marek Harazim a Milan Ministr, k týmu se v průběhu sezóny připojili i další dva skvělí útočníci - Pavel Handl a zvláště Pavel Zdráhal.

Přesto úvod sezóny neodehrál Šumperk dle předpokladů. Tým utrpěl několik zbytečných proher a šumperští fanoušci začínali být poněkud nespokojení s výsledky klubu. Ale zlom nakonec přišel. Následovala série výher, podpořená výhrami 6-2 v Porubě či 5-1 v Novém Jičíne. To již Šumperk předběhl v tabulce i brněnské duo Ytong - Rondo a další kvalitní celek z Nového Jičína. Úvodním soupeřem v cestě za postupem do první ligy byl celek HC ZVVZ Milevsko. První duel souboje se hrál na ledě našeho soupeře a po výhře 4-2 jsme si připravili dobrou pozici před odvetou. V ní Mastič inkasoval jen jednou (2-1) a vychytal postup. Posledním soupeřem před postupem do baráže byl Tábor. 4500 diváků v Táboře dohnalo domácí k vítězství 3-2 a doma jsme tak museli dvakrát zvítězit. Obavy z druhého utkání série bylo zahnáno vítězstvím 6-3 a v rozhodujícím duelu jsme již hladce ovládli ledovou plochu a po výhře 5-1 postoupili.

V prolínací soutěži nás čekalo trio Kometa Brno, Havlíčkův Brod a Ústí nad Labem. Premiéra v Kotlině proti Rebelům vyšla skvěle. 2000 šumperských fanoušků ovládlo stadión soupeře a mohlo sledovat utkání, v němž jsme přišli o vítězství až v závěrečné třetině. Přesto remíza 4-4 byla původně brána jako úspěch, v konečném hledisku se ale jednalo o ztrátu. Zlomové utkání se hrálo v Ústí. 6000 fanoušků zchladil v tamní aréně chvíli před koncem gólem Tureček a na konečných 3-1 poté do prázdné branky pečetil Zdráhal. Draci poté konečně zamířili i domů - a hned to odnesla Kometa. Ministr hattrickem vystřílel výhru 4-1 a v dalším kole před přeplněným šumperských zimním stadiónu jsme "rozstříleli" Rebel Havlíčkův Brod 6-1. Poslední krok jsme museli uskutečnit v duelu s Ústím. A oslavy mohly vypuknout - Draci zvítězili 5-3 a postoupili do první ligy. V posledním utkáním hraném z povinnosti jsme již prohráli na Kometě divoko 10-6.

Sezóna 1999/2000

Město žilo hokejem. Premiéra v první lize se blížila. Zájezd fanoušků do Liberce byl již vyprodán, když se objevují špatné zprávy. Nejsou peníze. Šok, zděšení. Do boje opět vystupují fanoušci, bojují o hokej a záchrana se nakonec uskutečnila. Ale zpět k hokeji.

Úvodní utkání hrají Draci v Liberci a hned premiéra je vítězná. Kučera brankou v poslední třetině stanovil výsledek na konečných 4-3. Sestava oproti druhé lize se změnila jak jinak než na postu brankáře. Miklenda odešel již v průběhu minulé sezóny a Mastič po úspěšné sezóně opustil klub taky. Nahradit je měli Robert Hamrla a Radek Lukeš. I v obraně zůstalo málo stejného. Oporami měli být Petr Luštinec, Aleš Pazdera, Marek Lorenc a Pavel Urban, branky měli střílet Šakarov, Kučera, Jenáček, Bařica, Kormunda a jiní. Ale klub po letech vítězství zažil poprvé rok proher.

Po prvním vítězství v Liberci přišla další výhra v 7. kole s Vajgarem Jindřichův Hradec (8-3), následně remíza v Opavě (3-3) a domácí výprask, který jsme uštědřili Prostějovu v poměru 7-1. Další výhra se konala opět s HC Liberec, doma 3-2. Následující prohra 9-1 v Chomutově ale odstartovala sérii 16 utkání bez výhry (bilance 0-1-15). Pak přišlo nejvydařenější utkání roku - doma s Kadaní. Po dvou třetinách vedl soupeř 3-0, Draci ale fantasticky otočili na 5-3 a ukončili černou sérii. Nic již ale nezabránilo bojům v baráži, kam jsme spadli s Jindřichovým Hradcem a z druhé ligy postoupili do prolínací soutěže Ytong Brno a po roce opět Ústí nad Labem. Po vydařených utkáních zvláště v Brně s Ytongem a se stejným soupeřem a s Vajgarem Jindřichovým Hradcem doma se ligu podařilo zachránit. Sestoupil Vajgar a ligu vybojovalo Ústí nad Labem.

Sezóna 2000/2001

HC Draci Šumperk vstupují po loňské záchraně do další sezóny. Hned na úvod se diváci těší na atraktivní duel v rámci Zepter Cupu proti Vítkovicím a hokejisté je nezklamali. Silný soupeř vyhrál na šumperském ledu až v prodloužení, kdy rozhodl zápas Martin Procházka. Hvězdou utkání se stal brankář Róbert Kompas, jenž vychytal skvělé vítkovické hráče. Jedinou branku Draků vstřelil Roman Kelner.

I přes tento výsledek Draci nevstupují do soutěže úspěšně. Následuje série nešťastných výsledků, přičemž první vítězství si Draci připisují až v osmém kole doma proti Ústí nad Labem. V úvodu sezóny oblékli šumperský dres z posil již zmiňovaný slovenský brankář Kompas, obránci Rejthar a další Slovák Chromčo, v útoku Živný, Metlička nebo Kelner.

Do přelomu obou kalendářních let ovšem nic nového pod sluncem - Šumperk opět obsadil v lize poslední místo a fanoušci se chystali na čtvrtou baráž v řadě. Ale nedočkali se - k radosti všech totiž po Novém roce následoval obrat - k týmu přišel Stanislav Barda, objevili se také nové posily a Draci šňůrou 14 utkání bez prohry v řadě utekli ze sestupových pozic - konečné 11. místo je nejlepším umístěním v historii našeho hokeje. V brance čaroval Pavel Nešťák, obranu posílil Lukáš Krajíček, Pavel Zubíček nebo Jaromír Bednárek, do útočných řad skvěle "zapadli" Josef Lang, Petr Žajgla, Marek Harazim, Martin Malkus, Tomáš Sýkora, David Nedorost a Radim Kucharczyk. Téměř kompletní obměna kádru tedy přinesla své ovoce a například skvělý zápas proti Chomutovu, suverénovi ročníku 2000/2001 první ligy, prokázal, že tento kádr má dostatečnou kvalitu - Šumperk vyhrál rozdílem třídy 8-3.

Fanoušci se těšili na následující sezónu a věřili, že Draci dokážou navázat na závěr tohoto ročníku.

Sezóna 2001/2002

Smutek ovládl město. Na přelomu kalendářních roků, tedy v době kdy v předchozí sezóně začal Šumperk zářit v první lize, došlo k opačnému konci. Město přišlo o hokej. Po nepochopitelném jednání vedení, které nedokázalo včas dojednat patřičné náležitosti nutné k provozu hokeje, se licence stěhuje do Hradce Králové a ve městě zůstává pouze mládež.

Poslední utkání odehráli Draci doma proti jihlavské Dukle dne 19. prosince 2001. Téměř 2000 diváků se přišlo rozloučit s nejpopulárnějším sportem v okrese. Na chvíli si tak fanoušci museli nuceně odpočinout od hokeje.

Sezóna 2002/2003

I nadále je město bez hokeje seniorů. Klub podporuje pouze mládežnické kluby, které ale tradičně dosahují obrovských úspěchů. Fanoušci ještě stále na hokej nezapomněli a doufají, že se něco změní. A v následujícím roce i změnilo.

Čest hokeje v Šumperku tak zachraňovali pouze odchovanci tohoto klubu, útočník Jiří Dopita, německý reprezentant Daniel Kunce a český mládežnický reprezentant - obrovský talent Jakub Kindl.

Sezóna 2003/2004

Do města se vrací hokej. Vzniká nové občanské sdružení a to se hlásí do krajského přeboru Zlínského a Olomouckého kraje. Klub je tvořen odchovanci, zbytek je doplněn hráči, na které klub našel peníze a kteří měli zájem na severu Moravy hrát.

Soutěž, ve které byly mezi jednotlivými celky obrovské rozdíly v kvalitě, ovládlo duo Šumperk a Valašské Meziříčí. Vzájemné duely splňovaly vše co k hokeji patří - hrály se s vysokým nasazením za zájmu početné skupiny diváků a i samotná hra měla kvalitu dosahující druhé ligy. Nakonec to byl právě Šumperk, kdo celou soutěž vyhrál. V semifinále přeboru nás čekal tedy čtvrtý celek po základní části, Uherský Brod. Soupeře jsme hladce přehráli v prvním duelu doma (7-0), ale v odvetě následovala nepochopitelná prohra 2-5 a duel se tedy opět přesouval na led Draků. Jenže ti opět hladce soupeře "přejeli" a výhrou 8-0 si zajistili postup do finále proti Valašskému Meziříčí. Tentokrát Draci nezaváhali ani v jediném z duelů a po výhrách 5-1 a 4-1 doma a 4-2 venku si zajistili vítězství v celé soutěži.

Do play-off kvalifikace o druhou ligu nám los přidělil silného soupeře - HC Velké Meziříčí. První utkání jsme hráli na ledě soupeře, pravděpodobně nejužším kluzišti v republice. A tento fakt Drakům nesvědčil. Domácí uhráli vítězství 3-0 a vydláždili si tak cestičku do dalších bojů kvalifikace. V domácí odvetě nejprve Draci inkasovali a postup se tak vzdálil. Jenže Šumperk třemi góly otočil vývoj utkání a v závěru se drtivým tlakem snažil skórovat i počtvrté. Jenže Šumperk neuspěl, inkasoval při hře v power-play a sezóna pro něj skončila.

Sezóna 2004/2005

Obnovená premiéra Draků ve druhé lize přinesla fanouškům daleko méně radosti, než původně očekávali. Pozitivní bylo každopádně udržení v soutěži, přesto mohl Šumperský celek pomýšlet na vyšší mety, kterými určitě nebyla pozdější účast ve skupině o udržení.

Kostru týmu pro třetí nejvyšší soutěž vytvořili především hráči z úspěšného týmu, jenž hrál krajský přebor. Vedení Draků se navíc podařilo kádr posílit o zkušené obránce Dřímala s Güttlerem, útočné řady rozšířili hokejisté z Prostějova Antonovič a Jelínek, z Kroměříže přišel Sakrajda. Z hráčů, kteří již v Šumperku působili, vyjel znovu na zdejší led brankář Piterka, obránce Bednárek a útočník Kopa.

V průběhu soutěže se výběr Draků pohyboval spíše ve spodní části tabulky, přesto stále na hranici postupu do play-off. Během října získal Šumperk výraznou osobnost, když se z prvoligové Olomouce vrátil Radek Kučera. Zkušený harcovník sice i přes manko několika zápasů dokázal vyhrát kanadské bodování mužstva, bohužel jako kapitán celek do vyřazovacích bojů nedotáhl. Draci sehráli řadu solidních utkání, když si připsali pozitivní bilanci například s pozdějším finalistou Blanskem. I přes prohry předvedli vynikající hokej proti suverénnuímu Prostějovu. Na druhé straně totální propadákem bylo první střetnutí na ledě Uničova, kde bídný výkon znamenal porážku 2:6.

Velice smutné období potkalo šumperské hokejisty na počátku nového roku. V rozhodujícím klání doma proti Novému Jičínu prohráli Draci těsně 1:2, čímž si definitivně uzavřeli cestu mezi elitní osmičku. Rámec sportovních výsledků ale zastínila daleko krutější rána, když 23. ledna 2005 náhle zemřel šumperský hokejový trenér Jaroslav Peška, jenž vedl několik mládežnických celků a část sezony také jako hlavní kouč právě mužský celek, než byl ve funkci vystřídán Petrem Rutarem.

Při neúčasti v play-off dohrával Šumperk druholigový ročník pouze ve skupině o udržení bez motivace, neboť se získanými body již nemohl sestoupit. O nic neřešící zápasy navíc ztratili zájem i jinak věrní fanoušci.

Jak se dostat na zimní stadión?

  • Autem- při příjezdu od Zábřehu na Moravě (Bludov) se po projetí kruhovým objezdem ihned na první světelné křižovatce dáte vpravo a po projetí přes železniční přejezd se ocitnete přímo před Tyršovým stadiónem. Při příjezdu od Ostravy a Jeseníku (tj. ze směru Rapotín a Velké Losiny) projedete několik světelných křižovatek, poté minete vlakové i autobusové nádraží a na další křižovatce se dáte vlevo pod železniční viadukt, za kterým se dáte zase ihned vpravo. Po 500 metrech dojedete na křižovatku před Tyršovým stadiónem.
  • Vlakem- před nádražím se vydejte vlevo a dostanete se před viadukt o kterém jsem se zmínil výše. Dále je cesta shodná.
  • Autobusem - vydejte se kolem přilehlé komunikace vpravo, na další křižovatce je již zmiňovaný viadukt.

Zdroj: www.dracisumperk.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz